Kilka słów o Szkole Techniki Próżniowej

 

Szkoła Techniki Próżniowej została zapoczątkowana przez Prof. Marka Szymońskiego w roku 2004 jako odpowiedź na zapotrzebowanie środowiska w tym zakresie. Pierwsze cztery szkoły zostały zorganizowane przez Zakład Fizyki Nanostruktur i Nanotechnologii oraz Centrum NANOSAM Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Szkolenia zostały aktywowane pod patronatem Polskiego Towarzystwa Próżniowego jak i IUVSTA (International Union for Vacuum Science, Technique and Applications) stanowiąc jednocześnie  wypełnienie statutowych działań PTP.

 

Obecna V Szkoła Techniki Próżniowej jest organizowana przez MEASLINE, ze względu na fakt, że Janusz Budzioch zajmował się wielokrotnie organizacją poprzednich szkół techniki próżniowej zarówno w zakresie organizacyjnym jak i szkoleniowym oraz jest aktywnym członkiem PTP.

 

Jak do tej pory Szkoły Techniki Próżniowej cieszyły się dużym zainteresowaniem i gromadziły każdorazowo do kilkudziesięciu uczestników. Szkolenia odbywają się co dwa lata z wyjątkiem ostatniego okresu, gdyż organizatorom zależało na skoordynowaniu V STP z V Kongresem PTP, który różnież będzie się odbywał w krakowie w dniach 12-17 września 2013. Przewiduje się kontynuowanie kolejnych szkoleń co dwa lata zgodnie już z tradycją. Celem Szkoły Techniki Próżniowej jest zarówno krzewienie wiedzy w zakresie techniki próżniowej jak i integracja środowiska próżniowego w Polsce.

 

IV Szkoła Techniki Próżniowej 

2010

 

 III Szkoła Techniki Próżniowej

2008

 

 II Szkoła Techniki Próżniowej

2006

 

I Szkoła Techniki Próżniowej

2004